آیا خشکی دهان از علایم ابتلا به کروناست؟

آیا خشکی دهان از علائم کروناست،خشکی دهان می تواند نشانه ای از علائم کرونا باشد.ممکن است افراد بعد از تب کردن که یکی از نشانه های کروناست خشکی دهان هم داشته باشند.

ویروس کرونای جدید با علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس همراه است، اما نمی توان گفت فردی که الزاما تمامی این علائم را داراست حتما کرونا دارد بلکه ممکن است این ها تنها نشاندهنده آنفلوانزا یا سرماخوردگی باشند.

متخصصان عمومی و متخصصان عفونی عقیده دارند سردرد و سوزش گلو جز علام اختصاصی کرونا محسوب نمی شوند. واقعیت این است که بیشتر گلودردها، آبریزش بینی، عطسه، سرفه، تب خفیف و خستگی ناشی از عفونت های ویروسی مانند مانند سرماخوردگی یا آنفلوانزاست که ممکن است خشکی دهان را به همراه داشته باشد.

خشکی دهان نوعی بیماری است که بر اثر کاهش ترشح بزاق ایجاد می شود که ممکن است پوسیدگی و عفونت دهان را به همراه داشته باشد.

بسیاری از افراد هنگام سرماخوردگی یا آنفلوانزا دچار خشکی دهان یا زبان می شوند که معمولا این حالت هنگامی که به آن ها دست می داد به سادگی از آن می گذشتند و با مصرف برخی میوه جات و سبزیجات که لیموشیرین و پرتقال جز آن ها بود خود را درمان می کردند.