نکاتی ساده برای کاهش چروک پوست ‎

روشهای ساده ای وجود دارند که با به کار گیری آنها در زندگی روزمره می توان از پوست محافظت کرد و از پدید آمدن یا تشدید چروک های صورت جلوگیری کرد.
1- به پشت بخوابید!
خوابیدن به پهلو و شکم باعث ایجاد خطوطی روی گونه،چانه و پیشانی میشود که بعد از بیدار شدن باقی می مانند و در صورتیکه هر شب به همین شکل بخوابید،دائمی می شوند.برای جلوگیری از ایجاد این خطوط بهتر است به پشت بخوابید.
٢-بیشتر ماهی بخورید.
ماهی بخصوص سالمون،منبع بسیار خوبی برای پروتئین است.پروتئین هم از مواد مهم تشکیل دهنده ی پوست است.ماهی همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ٣ می باشد که برای تغذیه و شادابی پوست مفید است.
٣-عینک بزنید!
اگر چشمهایتان ضعیف هستند به جای اینکه پوست دور چشم را چروک بیندازید،عینک مناسب تهیه کنید.عینک آفتابی هم در محافظت از پوست دور چشم از اشعه ی آفتاب موثر است و از انقباض عضلات دور چشم جلوی نور آفتاب جلوگیری می کند.
٤- از کرم های حاوی الفا هیدروکسی اسید استفاده کنید.
این اسیدهای طبیعی کمک می کنند تا لایه های مرده پوست برداشته شوند و خطوط ریز و چروک ها و منافذ باز بتدریج برطرف شوند. در غلظت های بالاتر،این اسیدها می توانند باعث تحریک تولید کلاژن شوند.می توانید با یک پزشک متخصص پوست برای انتخاب نوع کرم مناسب پوست خود مشورت کنید.

٥- صورت خود را بیش از حد نشویید.
شستن بیش از حد صورت با آب و صابون،رطوبت و چربی های طبیعی پوست را از بین می برد و باعث خشکی پوست می شود.برای شستن صورت می توانید از شوینده های غیرصابونی یا ژل و کرم های شوینده که متخصصین پوست توصیه می کنند،استفاده کنید.
٦- از ویتامین c استفاده کنید.
برخی مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ویتامین c می تواننند تولید کلاژن را زیاد کنند،جلوی اثرات مضر نور آفتاب را بگیرند و باعث کاهش لک و قرمزی پوست بشوند.البته ترکیب این ویتامین در کرم باید از نوعی باشد که قابل جذب از پوست باشد.متخصصین پوست می توانند شما را در انتخاب کرم مناسب راهنمایی کنند.
٧- بجای چای و قهوه،شکلات بنوشید.
شکلات حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند پوست را از آسیب آفتاب محافظت کند،جریان خون را در پوست زیاد کند و رطوبت پوست را بیشتر کند.
٨- ضد آفتاب بزنید.
فراموش نکنید که باید همیشه و در هر فصلی،حتی زمستان،پوست خود را از آفتاب محافظت کنید.
برای مراقبت های بیشتر،استفاده از کرم های ضد چروک یا بکار گیری روش هایی مثل لیزر و تزریق بوتاکس و فیلر برای کاهش چروک ها،حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.