رژیم غذایی مناسب برای فصل بهار

این خوراکی های سالم موجب بهبود روحیه، انرژی، متابولیسم و حافظه شما می شوند.بهتر است آنها را در رژیم غذایی خود در فصل بهار بگنجانید.زیرا وقتی انتخاب های غذایی شما درست باشند،آینده سلامت شما بهتر خواهد بود.
• گردو برای خلق و خو و روحیه خوب است.
گردو سرشار از تریپتوفان است.بدن شما به این آمینو اسید نیاز دارد تا ماده شیمیایی سروتونین تولید کند که حس و حال شما را بهتر می کند.افرادی که گردو می خورند سطوح بالاتری از این ماده شیمیایی طبیعی برای بهبود روحیه خواهند داشت.مزیت دیگر گردو این است که به آرامی هضم می شود.این باعث می شود که روحیه شما پایدار بماند و تحمل استرس برای شما راحت تر شود.
• مارچوبه نیز برای بهبود روحیه مناسب است.
این شاخه های سبز یکی از بهترین منابع فولات است،فولات نوعی از ویتامین ب است که شما را از افسردگی می رهاند.فولات برای سنتز انتقال دهنده عصبی دوپامین،سروتونین و نورپینفرین اهمیت دارد.همه این ماده های شیمیایی برای بهتر کردن حال شما خوب هستند.یک فنجان پاستا همراه با مارچوبه برای آنکه احساس بهتری داشته باشید کافی است.
• سیر بهاری به کاهش وزن کمک می کند.
مزیت این خوراکی فصلی در ترکیبی به نام الیسین نهفته است و الیسین به سیر بوی تندی می دهد.الیسین با تحریک حس سیری در مغز باعث می شود که زیاد غذا نخورید.سیر بهاری مزه ملایم تر و شیرین تری در مقایسه با پیازهای سفید خشکی که در فصل های دیگر می خرید دارد.می توانید آن را در سالاد خرد کنید تا چربی هایتان را آب کند.
• سبزیجات نیز وزنتان را کم می کنند.
اگر می خواهید وزن کم کنید لوبیاها یکی از بهترین گزینه ها هستند.بدن شما باید بیش از معمول کار کند تا فیبر لوبیا را بشکند.بنابراین انرژی بیشتری برای هضم آن مصرف می کند.پروتئین سبزیجات پیام سیری را به مرکز گرسنگی مغز می فرستد.

• اسفناج انرژی می دهد.
این برگ های خوشمزه منبعی غنی از آهن هستند،به خصوص اگر گوشت دوست ندارید.آهن ماده ای مهم و لازم برای سلول های قرمز خونی است که با فراهم کردن اکسیژن برای عضلات به ما انرژی می دهد.ترکیبات یافت شده در اسفناج در واقع کارایی میتوکندری ها(یعنی کارخانجات تولید انرژی در درون سلول های بدنمان)را افزایش می دهند.این یعنی خوردن یک فنجان اسفناج پخته در روز به بدن انرژی بیشتری می دهد.

• آرتیشو نیز انرژی زا است.
اگر شما هم هنگام بالا و پائین رفتن از پله نفس نفس می زنید،باید این سبزی را امتحان کنید.آرتیشو سرشار از منیزیم است که ماده معدنی حیاتی برای بیش از 300 واکنش زیست شیمیایی در بدن از جمله تولید انرژی محسوب می شود.اگر منیزیم کافی دریافت نکنید،عضلات شما باید بیشتر کار کنند تا واکنش نشان دهند و زودتر شما را خسته می کنند.حدود 68 درصد از ما مقدار کافی از این ماده معدنی مصرف نمی کنیم.خانم ها باید 320 میلی گرم در روز منیزیم مصرف کنند.یک آرتیشو متوسط حدود 77 میلی گرم منیزیم و فقط 60 کالری انرژی دارد.

• سالمون برای پوست خوب است.
برای آنکه از چین و چروک پوست پیشگیری کنید،سالمون را سر سفره خود بیاورید.سالمون منبعی غنی از اسید چرب با عنوان EPA است که نوعی امگا-3 است که به جلوگیری از آزاد شدن آنزیم های کاهنده کلاژن کمک می کند و نمی گذارد پوست شل یا چروک شود.امگا-3 تولید چربی پوست را نیز تنظیم می کند و آبرسانی را تقویت می نماید.

• توت فرنگی هم برای پوست مناسب است.
شاید توت فرنگی خودش پوست صافی نداشته اشد،ولی به شما کمک می کند تا پوست خوبی داشته باشید.توت فرنگی پر از آنتی اکسیدان هایی است که به ترمیم پوست آسیب دیده از فاکتورهای زیست محیطی مانند آلودگی و اشعه فرابنفش کمک می کند.این میوه سرشار از ویتامین ث است که به کاهش چروک و خشکی پوست کمک می کند.آنها را بطور مستقیم روی پوست بمالید،زیرا توت فرنگی اکسفولیانت طبیعی نیز هست.

• تخم مرغ برای بهبود حافظه عالی است.
زرده تخم مرغ غنی از کولین است که ماده غذایی مهمی برای به یاد آوردن است.بدن شما به کولین نیاز دارد تا ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین برای مغز بسازد که این ماده برای ذخیره سازی خاطره ها مهم است.در یک تخم مرغ بزرگ 147 میلی گرم از این ماده وجود دارد.

• با بلوبری حافظه خود را تقویت کنید.
دائماً بلوبری بخورید تا از مزایای آن برای حافظه بهره ببرید.ماده مخفی بلوبری،نوعی آنتی اکسیدان به نام آنتوسیانین است که مقدار سیگنالها بین سلولهای مغزی را افزایش میدهد و انعطاف پذیری آنها را بیشتر می کند،در نتیجه یادگیری و حافظه تقویت می شود.