۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند!

پدر من همیشه فکر می‌کرد که من فوق‌العاده زیبا هستم.کار من هم شده بود که لباس‌های مختلف را مثل مانکن‌ها برایش می‌پوشیدم و هرچقدر هم که آن لباس مسخره بود،او با تعجب می‌گفت،«وای! تو فوق‌العاده‌ای دخترم».
اما نظر من درمورد خودم کمی فرق می‌کرد.من هم مثل هر دختر نوجوان دیگر تقریباً از خودم متنفر بودم.اما در عمق وجودم می‌دانستم که باید دوست داشته شوم.چون پدرم واقعاً عاشق من بود.
آقایان عزیز! شما مهمترین فرد در زندگی دخترتان هستید.هیچکس حتی مادر،دوستان،نامزد و معلم‌هایشان به اندازه شما مهم نیستند.هیچ رابطه‌ای مهمتر از رابطه شما با او نیست.شخصیت او بعنوان یک زن در بزرگسالی تا حد زیادی به طریقه برخورد شما با او بستگی دارد.به همین دلیل است که می‌خواهیم ۵ اصل برای رفتار شما با دخترانتان مطرح کنیم.
۱- دوستش داشته باشید.
می‌دانم که این خیلی بدیهی است و نیازی به گفتن آن نیست.اما آقایان باید طوری دخترتان را دوست داشته باشید که انگار زندگی‌تان به او وابسته است.چون برای او همینطور است.
امیدوارم که به نظر شما دخترتان زیباترین،باهوش‌ترین و باارزش‌ترین دختر روی زمین باشد اما اگر اینطور نیست،یاد بگیرید که او را اینطور ببینید.عشق یک احساس نیست،یک انتخاب است.اگر شما تصور نکنید که دخترتان(چه هنوز جنینی در شکم همسرتان باشد و چه زنی ۶۰ ساله)فوق‌العاده است،یاد بگیرید که چطور اینطور فکر کنید.لیستی از همه خصوصیات مثبت او که دوست دارید تهیه کنید.آلبوم عکسهای او را از کودکی تا بزرگی نگاه کنید و ببینید چطور رشد کرده است.همه خاطرات خوبتان با او را بنویسید.هر روز برایش دعا کنید.

اگر دخترتان اذیتتان کرده و دلتان را شکسته،از شما توقع دارم که گذشت کنید.دوست داشتن یک دختر نوجوان کله‌شق کار سختی است می‌دانم.این فقط یک احساس نیست،یک جنگ تمام‌نشدنی برای لذت بخشیدن به موجودی است که خلق کرده‌اید.هر کاری از دستتان برمی‌آید برای دوست داشتن این دختر انجام دهید.چون اگر این کار را نکنید،او کس دیگری را برای این کار پیدا خواهد کرد.
۲- به او بگویید که دوستش دارید.
مهم نیست که فکر می‌کنید این را می‌داند.به او بگویید.هر روز این را به او بگویید.هیچوقت شنیدن آن برای یک زن کافی نیست.این برای آن است که اگر دخترتان روزی احساس کرد که هیچکس او را دوست ندارد و نتوانست با هیچ جنس مخالفی وارد رابطه شود،ته دل خود بداند که شما دوستش دارید.همه زن‌ها به این نیاز دارند.اگر شما به دخترتان این عشق را ندهید،هر کاری که از دستش برآید انجام می‌دهد تا آن را از مرد دیگری بگیرد.
پس به او بگویید که دوستش دارید.اما این کار را به هزاران روش مختلف انجام دهید.به او بگویید که بسیار زیباست.بگویید که این لباس چقدر به او می‌آید یا شعری که نوشته است چقدر زیباست.لازم نیست تحسین‌های شما فقط محدود به ظاهر او شود اما تایید ظاهر برای دخترها اهمیت زیادی دارد.او باید بداند که عشق شما به او فقط بخاطر گرفتن نمرات بالا در مدرسه نیست.هیچوقت حتی پشت سرش درمورد او بدگویی نکنید.یا حرف‌های مثبت و سازنده بزنید یا اصلاً حرفی نزنید.
برای او گل بخرید. رایش نامه بنویسید.اگر می‌توانید حتی برایش شعر بگویید.گاهی اوقات فقط به چشمانش نگاه کنید و بگویید دقیقاً همان چیزی است که همیشه دوست داشتید باشد.وقتی کوچک است با گفتن این حرف بغلتان می‌کند.وقتی نوجوان می‌شود احتمالاً سرش را پایین می‌اندازد و گونه‌هایش سرخ می‌شود.اما این کلمات زندگی او را تغییر می‌دهد.او باید بداند که همیشه و تا ابد دوستش دارید.
۳- به او نشان دهید که دوستش دارید.
اگر دوست داشتنتان را به او نشان ندهید هرچقدر هم که آن را بر زبان بیاورید کافی نخواهد بود.وقتی کوچک است او را در آغوش بگیرید،حتی اگر خیلی اهل بغل کردن نیستید.اگر می‌خواهد همه جا او را با خودتان ببرید.همه چیز را به او نشان دهید.هر بازی که می‌خواهد بکند،هر جایی که می‌خواهد برود،با او همراه شوید.هیچ جلسه کاری آنقدرها مهم نیست.هر چیزی که لازم است را برای او کنسل کنید.هیچ چیز مهمتر از این نیست که کنار او باشید.هیچوقت نمی‌دانید تا چه زمان پیش او خواهید بود.
تنها با او بیرون بروید.به باغ‌وحش،موزه یا سینما بروید.وقتی بزرگتر می‌شود، او را برای مواجهه با عشق آموزش دهید.به او یاد بدهید که چطور باید رفتار کند.در روز به او تلفن کنید و با او حرف بزنید.با او مثل یک خانم رفتار کنید.در را برایش باز کنید،وسایلش را حمل کنید.بگذارید ببیند که رفتار یک آقا چطور باید باشد.متقاعدش کنید که برای مردان بی‌ارزش وقت نگذارد.وقتی شکایت می‌کند به حرف‌هایش گوش دهید.بیشتر زن‌ها فقط دوست دارند کسی به حرف‌هایشان گوش دهد نه اینکه مشکلاتشان را برایشان حل کند.
وقتی گریه می‌کند،در آغوشش بگیرید پیشانی‌اش را ببوسید.برایش هدیه بگیرید اما سعی نکنید برایش عشق بخرید.لاستیک پنچر ماشینش را عوض کنید و به او یاد دهید که چطور باید روغن ماشینش را عوض کند.زمان‌هایی ممکن است برای او خسته‌کننده و بد باشد اما بگذارید یادش بماند که چقدر دوستش داشته‌اید.سعی کنید او را بشناسید و آنطور که دوست دارد دوستش داشته باشید. او به هیچ چیز دیگری جز این نیاز ندارد.
۴- مادرش را دوست بدارید.
«بهترین کاری که یک پدر می‌تواند برای بچه‌هایش انجام دهد این است که مادرشان را دوست داشته باشد».رابطه‌ای که با مادر دخترتان دارید،پایه و اساس هر رابطه‌ای که بخواهد با یک مرد داشته باشد را شکل می‌دهد.او باید بداند که یک زن باید تحسین شده و از او مراقبت شود.به همین خاطر اگر سر همسرتان فریاد می‌کشید یا او را تحقیر می‌کنید،دست از این کار بردارید.شاید گاهی لازم باشد داد و بیداد اتفاق بیفتد اما این نباید جلو چشم دخترتان باشد.باید با همسرتان طوری رفتار کنید که دوست دارید دامادتان با دخترتان رفتار کند.اگر دوست ندارید دخترتان با مردی مثل شما ازدواج کند،مرد بهتری باشید.
اینکه به او نشان دهید با یک خانم چطور باید رفتار شود شامل عشق ورزیدن هم می‌شود.همسرتان را بیرون ببرید.هرازگاهی او را جلو فرزندانتان ببوسید.باید به فرزندتان نشان دهید که عشق میتواند یک ازدواج پردوام باشد.دختر شما باید ازدواج را اتفاقی زیبا و رمانتیک ببیند.او باید مطمئن شود که شاهزاده رویاهایش که با اسب سفید می‌آید فقط روزهای اول با کلمات عاشقانه او را بیدار نمی‌کند،بعد از آن هم هر روز چنین خواهد کرد.او لیاقتش را دارد که عشق‌های داستان‌های پریان را باور کند.همسرتان هم همینطور.
اگر از مادر دخترتان جدا شده‌اید،باز هم همیشه با احترام با او برخورد کنید و هیچوقت از او بدگویی نکنید.اگر مادر دخترتان فوت شده است و الان با زن دیگری زندگی می‌کنید،با او هم مثل یک ملکه رفتار کنید.اما برای دخترتان از عشقی که به مادرش داشته‌اید بگویید. او باید بداند که هر اتفاقی هم که بیفتد شما باز او را دوست خواهید داشت.مادر فرزندانتان شایسته این است که با او با احترام رفتار شود.اینکار را بخاطر فرزندانتان بکنید.
۵- همه زنان را دوست بدارید.
با همه زنان با احترام رفتار کنید.زن فروشنده،دختری که کنار دخترتان در پارک بازی می‌کند،زن سیاستمدار در تلویزیون و… اگر مشکل و اختلال جنسی دارید همین الان از متخصص کمک بگیرید.حتی اگر او هیچوقت این مسئله را متوجه نشود،پورنوگرافی باعث می‌شود نگاه شما به زنان متفاوت شود و او کم‌کم تصور خواهد کرد که مردان باید به زنان مثل یک شیء نگاه کنند.همیشه درمورد نکات مثبت زن‌ها حرف بزنید،و درمورد زیبایی آنها بگویید حتی اگر چاق و بی‌تناسب باشند.اگر تصور کنید که فقط دختران لاغر زیبا هستند،دخترتان حتی اگر متناسب باشد باز تصور خواهد کرد که چاق و زشت است.
با این کارها نه تنها برای روابط او با مردهای دیگر استاندارد تعیین می‌کنید،برای پدر بودن هم استاندارد می‌گذارید.پدر بودن چیزی نیست که بتوانید از آن شانه خالی کنید.اینکه پدر محبوب دخترتان باشید تلاش زیادی می‌خواهد اما شما از پس آن برمی‌آیید.هرچه که باشد می‌دانید که دخترتان ارزش اینهمه تلاش شما را دارد.