سلامت باش

پیشگیری بهتر از درمان بیماریها

سلامت باش

باکتری‌هایی که در محیط مرطوب و تاریک رشد می‌کنند، باعث ایجاد بوی بد در پاها می‌شوند. لذا برای جلوگیری و از بین بردن بوی بد پاها و کفش ها، باید جلوی رشد و تکثیر این باکتری‌ها را بگیرید.بایستی کفش‌ها و پاهای تان را تمیز نگه دارید و کفش‌ها را در هوای آزاد قرار دهید تا بوی بد نگیرند.
برای از بین بردن بوی پاها و کفش هایتان به توصیه‌های زیر عمل کنید:
۱- بیرون و داخل کفش تان را با مواد شوینده، بشویید.
۲- شب قبل، داخل کفش تان کمی جوش شیرین بریزید. فردا قبل از پوشیدن کفش، آن را بتکانید تا پودرها بریزند. سپس کفش تان را بپوشید.
۳- داخل کفش، کمی جوش شیرین بریزید. سپس کفش را داخل یک کیسه نایلونی بگذارید و داخل فریزر قرار دهید. جوش شیرین، بوی بد کفش را از بین می‌برد و سرما باکتری‌های مولد بو را می‌کشد.
۴- داخل دو جوراب کهنه، جوش شیرین پُر کنید و سر آنها را گره بزنید. داخل هر کفش یکی از این جوراب‌ها را قرار دهید تا بو را از بین ببرد. این کار نسبت به پاشیدن جوش شیرین در داخل کفش، کثیف کاری کمتری دارد و برای مدت طولانی تری بوی کفش را از بین می‌برد.
۵- هر روز داخل کفش تان مواد ضدعفونی کننده یا بو زدا بپاشید، مخصوصا از آنهایی که مخصوص بوی بد پا هستند.
۶- کمی الکل ضد عفونی کننده داخل یک شیشه عطر خالی بریزید و به سطح داخلی کفش بودار بپاشید. سپس کفش را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. کمی هم جوش شیرین داخل کفش بریزید تا هر نوع بوی باقیمانده را از بین ببرد.

۷- از پودرهای مخصوص رفع کننده بوی بد پا که در داروخانه‌ها می‌فروشند، برای پاها و کفش هایتان استفاده کنید.
۸- از کفی‌های از بین برنده بو در کفش تان استفاده کنید. این کفی ها، پاهای شما را خشک نگه می‌دارند و جلوی رشد باکتری‌های مولد بو را می‌گیرند.
۹- پاهایتان را با صابون بشویید. هنگام شستن دقت کنید تا لای انگشتان پاهای تان نیز به خوبی تمیز شوند. بعدا پاها را کاملا با پارچه یا حوله خشک کنید.
۱۰- اگر پاهای تان خیلی عرق می‌کنند، برای کاهش رطوبت پاهای تان از ضد تعریق‌ها استفاده کنید. سعی کنید از ضد تعریق‌های مخصوص پا استفاده کنید تا از ضد تعریق‌های مخصوص زیر بغل.همچنین برای کاهش رشد باکتری‌ها در پاهای تان از ژل‌های ضد باکتری استفاده کنید.

تعداد بازدید:۳۳۷

اخطار:مطالب پزشکی تنها جنبه آموزشی و پیشگیرانه داشته و نباید جایگزین مراجعه به پزشک تلقی کرد. هدف از ثبت مطالب جنسی ایجاد روابطی صمیمانه بین زن و شوهر و استحکام کانون خانواده است.