بالانیت (التهاب سر آلت تناسلی مرد)

بالانیت (التهاب سر آلت تناسلی مرد) عبارت است از التهاب سر آلت تناسلی مرد و گاهی پوست پوشاننده آن (در کسانی که ختنه نشده اند). در کسانی که ختنه نشده اند، پوست پوشاننده به علت التهاب قابلیت جابجایی ندارد.
علایم شایع
درد، قرمزی ، خارش و تورم در ناحیه مزبور التهاب پوست پوشاننده بزرگ شدن گره های لنفاوی در ناحیه کشاله ران تب و لرز (نادر) ترشح از نوک آلت (نادر) سوزش ادرار (نادر)
علل
عفونت ناشی از باکتری ها ( بورلیا ونسانتی ، استرپتوکک ها) یا قارچ ( کاندیدا آلبیکانس ) آلرژی به مواد شیمیایی موجود در لباس زیر، کرم ضدبارداری ، یا لاتکس کاندوم واکنش به بعضی داروها فشارآوردن پوست پوشاننده به سر آلت
عوامل افزایش دهنده خطر
بهداشت نامناسب ضربه یا آسیب خفیف به پوست پوشاننده یا خود آلت ختنه نشدن دیابت شیرین (مرض قند) عفونت مجرای تناسلی شریک جنسی با قارچ (کاندیدا)
پیشگیری
ختنه کردن شیرخوار شستن ناحیه با آب و صابون ، به خصوص پس از نزدیک از تماس با مواد آلرژی زا خودداری کنید.استفاده از کاندوم.


عواقب مورد انتظار
با درمان ، معمولاً در عرض یک تا دو هفته خوب می شود.

عوارض احتمالی
خم شدن آلت گسترش عفونت به لایه های عمقی تر پوست آلت عفونت مجاری ادراری

درمان
اصولی کلی
شاید کشت از ترشح موجود در ناحیه عفونی شده توصیه شود. برای تخفیف درد از آب گرم استفاده نمایید. در صورت عود التهاب به دفعات یا تشکیل بافت جوشگاهی ، جراحی برای ختنه انجام خواهد شد.

داروها
کرم استرویید برای کنترل تورم آنتی بیوتیک مالیدنی یا خوراکی برای مبارزه با عفونت آسپیرین یا استامینوفن برای رفع درد و تب خفیف.

فعالیت
استراحت در رختخواب در صورت وجود تب خودداری از نزدیکی ، به هنگام درمان پس از بهبود عفونت فعالیت های عادی خود را از سر گیرید.

رژیم غذایی
هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

در این شرایط به پزشک خود مراجعه نمایید
اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان علایم بالانیت را دارید. اگر علی رغم درمان ، علایم در عرض 3 روز رو به بهبود نگذاشته باشند. بالانیت امکان دارد عود کند. ختنه را مدنظر قرار دهید.