لیموترش چگونه شما را زیبا می‌کند؟

ما عاشق لیموناد و غذاهای ترش هستیم،اما چیزی که احتمالا از آن اطلاع ندارید این است که پوست و موی شما هم عاشق لیموترش هستند،حتی بیشتر از آنچه سیستم گوارش شما به آن علاقه دارد!لیموترش‌ها دارای مزایای حیرت انگیزی برای پوست و زیبایی ما هستند.
• مرطوب کننده / درخشان کننده
چند قطره آب نارگیل را با چند قطره لیموترش ترکیب کنید.آب نارگیل،پوست را هیدراته و لیموترش آنرا تمیز و درخشان خواهد کرد.
• سفید کننده‌ی آرنج و زانوها
اگر پوست آرنج یا زانوهای شما تیره شده است،خیلی ساده یک لیموترش را از وسط برش بزنید و به نواحی تیره‌ی پوستتان بمالید،مثل یک معجزه است!
• ترمیم جوش‌های سر سیاه
از آنجایی که لیموترش‌ها آنتی باکتریال هستند،آکنه را درمان می‌کنند.بنظر عالی می‌آید، اینطور نیست؟کافیست تا یک لیموترش را برش بزنید و آبش را روی صورتتان بچلانید.قبل از اینکه بفهمید چه خبر شده جوش‌هایتان شروع به محو شدن می‌کنند.
• سفید کننده‌ی دندان
جوش شیرین و لیموترش را باهم مخلوط نمایید،و توسط یک گوش پاک کن تمیز آنرا به دندان‌هایتان بمالید.سپس دندان‌هایتان را با مسواکتان تمیز و آبکشی کنید.این یک راه خیلی ارزان‌تری به نسبت مراجعه به مطب دندانپزشک است.
• آفت دهان
همچنین با چکاندن چند قطره اسانس لیموترش روی آفت دهان،به بهبود این زخم سرعت می‌دهد.

• درخشان کننده
لیوترش سرشار از ویتامین سی و اسید سیتریک است،که دارای خواص درخشان کنندگی و روشن کنندگی هستند.اسید سیتریک پوست را روشن می‌کند.فرایند این اتفاق کند،اما موثر خواهد بود.
ویتامین سی یک آنتی اکسیدان عالی برای خنثی کردن رادیکال‌های آزاد و افزایش تولید کلاژن است.می توانید از لیموترش برای روشن کردن لکه‌های تیره و پوست بد برنزه شده استفاده کنید.
• لب‌های خشک
می‌توانید از لیموترش برای لایه برداری از لب‌های خشکتان هم استفاده کنید.قبل از اینکه بخوابید کمی لیموترش روی لب‌هایتان بمالید و صبح لبتان را بشویید.تمام پوست‌های خشک شده و سلول‌های پوست مرده لبتان، جدا خواهند شد.
کاملا بدیهی است که اگر لب‌هایتان به شدن خشکی شده یا اینکه ترک خورده‌اند،نباید چنین کاری را انجام دهید!
• تقویت ناخن‌ها
آیا تا بحال در مانیکور ناخن‌هایتان زیاده روی کرده‌اید؟ترکیبی از روغن پخت و پز مورد علاقه‌تان(مثلا روغن زیتون)با لیموترش بسازید و ناخن‌هایتان را در آن غوطه ور کنید.اگر ناخن‌هایتان خشک و شکننده شده‌اند،این مخلوط راه حل خوبی برایتان خواهد بود،اما برای سفید کردن ناخن‌های زرد هم خوب است.
• توجه
بخاطر بسپارید که از لیموترش بر روی پوستتان استفاده کردید،حتما در طول روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید،چرا که لیموترش پوست را بیشتر به اشعه‌های UV حساس می‌کند.